Instrukcja: Kliknij wybrane okienko kalendarza adwentowego. Poszczególne okienka będą aktywować się w wybrane dni grudnia.

Kalendarz Adwentowy

Dzień 2

Ruszaj się!

 

Aby być aktywnym, nie musisz wspinać się po górach, biegać na bieżni ani dźwigać ciężarów. Spróbuj być dziś aktywny. Wejdź parę razy po schodach, idź na spacer - po prostu ruszaj się więcej!

Dzień 3

Napraw coś

 

Dziś poświęć 10 minut na naprawienie czegoś. Wymień żarówkę, zaszyj dziurę, wymień baterię, podlej kwiatka. Napraw tylko jedną rzecz, a za tydzień następną.

Dzień 4

Czytaj 5 minut!

 

Uwielbiamy Netflixa, Spotify i nasze telefony, w których jest wszystko. Warto wiedzieć, że dobra książka jest niezastąpiona, jeśli chodzi o wypoczynek, a jednocześnie pomaga w stymulacji mózgu. Wybierz książkę lub magazyn, zrelaksuj się i poczytaj 5 minut!

Dzień 5

Cudza perspektywa

 

Wybierz jakąś osobę - kogoś, kto działa Ci na nerwy, z kim często się kłócisz. Spróbuj na chwilę wejść w jej "buty". Jak wygląda życie z jej perspektywy? Spróbuj o tym pamiętać następnym razem, gdy się spotkacie.

Dzień 6

Dzień dobry

 

"Kultura to coś pięknego". Dlatego warto o nią dbać i ją pielęgnować. Zadbaj o to, aby pozdrawiać osoby, które spotkasz dzisiaj na swojej drodze. "Dzień dobry" to magiczny zwrot, który może wywołać uśmiech u wielu osób. Pamiętaj o nim przechodząc obok nauczycieli, pracowników szkoły, sąsiadów, czy osób starszych. 

Dzień 7

Ciesz się pogodą

 

Każdy rodzaj pogody jest na swój sposób piękny. Dziś przeznacz kilka minut, by docenić pogodę, niezależnie od tego, czy właśnie kropi deszcz, pada śnieg, pięknie świeci słońce, czy też nadciąga burza.

Dzień 8

Weź głęboki oddech 

 

Nasz oddech jest zbyt płytki! Zastosuje metodę 4,7,8. Wdech przez 4 sekundy, zatrzymaj na 7, wydech przez 8 sekund. Czy uda Ci się to powtórzyć kilka razy?

Dzień 9

Porzuć jeden zły nawyk żywieniowy

 

Lubisz Monsterka lub Pepsi? A może chętnie sięgasz po batona lub chipsy? Pora się przyznać. Dziś wybierz jeden zły nawyk żywieniowy, zastępując go wyborem służącym zdrowiu. 

Może zaczniesz jeść śniadanie, wypijesz szklankę wody, a może po prostu zwrócisz uwagę na wielkość porcji?

Dzień 10

Piosenka mająca moc

 

Muzyka wpływa na wszelkie nasze uczucia i działania: dzięki niej lepiej się czuć, uśmiechać się i płakać. Dzisiaj posłuchaj muzyki, która silnie na Ciebie działa. Jaki efekt wywołuje?

Dzień 11

Nawadniaj siebie

 

Dziś zastąp energetyka lub sok niepozorną wodą - tą z gazem lub bez. Woda nie musi być nudna! Dodaj do niej trochę miodu, cytryny lub mięty i pij do woli!

Dzień 12

Dziś wcześniej!

 

Przygotuj się wcześniej do pójścia spać. Spakuj plecak, naładuj telefon, umyj zęby i załóż piżamkę. Jeśli wszystko zrobisz prędzej, to kiedy poczujesz się zmęczony, będziesz mógł od razu się położyć.

Dzień 13

Mikro ćwiczenie

 

Wykonaj jak największą liczbę przysiadów przez 2 minuty

Dzień 14

Umów się do dentysty 

 

Piękny i zdrowy uśmiech to największy podarunek od natury i marzenie wielu osób. Oprócz prawidłowej higieny jamy ustnej przyda się także okresowy przegląd. Założenie plomby, usunięcie kamienia może nie są przyjemne, ale nie warto odkładać tego na później

Dzień 15

Pomóż potrzebującemu!

 

Święta to magiczny czas. W trakcie przygotowań do nich nie można zapomnieć o nich. Dlatego dzisiaj zastanów się w jaki sposób możesz pomóc potrzebującym: chorym, ubogim, starszym. Nie czekaj z udzieleniem pomocy do świąt, tylko działaj DZISIAJ!

 

Dzień 16

Odgruzowanie w 5 minut

 

Zmniejszenie liczby niepotrzebnych przedmiotów pomaga uzyskać jasność umysłu. Pozbądź się starych papierów, wyrzuć niepotrzebne paragony, zmierz się z szufladą czy pudłem do których dawno nie zaglądałeś. Poświęć tylko 5 min, żeby wyrzucić garść niepotrzebnych rzeczy.

Dzień 17

Punktualność

 

Przychodzenie na ostatnią chwilę nie jest dobre. Zadbaj, aby dzisiaj pojawiać się punktualnie na spotkaniach.

Dzień 18

Świąteczne porządki

 

Święta coraz bliżej, dlatego pomyśl dzisiaj o przedświątecznych porządkach. Zadbaj o swój dom, aby w święta nie musieć się przejmować wyglądem swojego gniazdka.

Dzień 19

Wybacz sobie

 

Żale i wyrzuty pod własnym adresem mogą być bardzo obciążające. Wybierz zarzut lub błąd z przeszłości i zapomnij o nim - daj sobie luz. Ważna jest przyszłość. Wybacz sobie i idź do przodu

Dzień 20

Powiedz komuś coś miłego trzem osobom dziennie

 

Chwalenie i bycie chwalonym zwiększa dobrą wolę i poprawia nastrój obu stron. Sprawiając, że ktoś poczuje się lepiej, sam prawdopodobnie się tak poczujesz

Dzień 21

Skontaktuj się z kimś

 

Każdy ma z nas przyjaciół albo krewnych, z którymi od dłuższego czasu planujesz się skontaktować. A może zrobisz to właśnie dzisiaj? Zadzwoń, a jeśli brak Ci odwagi wyślij wiadomość z emotikonem ;)

Dzień 22

Przygotuj misę owoców

 

Dziś napełnij misę na owoce. Traktuj owoce jak słodycze natury - są pyszne, stanowią najprostszą przekąskę i zawierają mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych

Dzień 23

Znajdź stare zdjęcie

 

Czy masz pudełko lub album ze starymi rodzinnymi zdjęciami? Dziś wybierz się w podróż po swoich wspomnieniach. Wybierz jedno z nich i pozwól, by przypomniało Ci dawne dni.

Dzień 24

GRATULUJEMY!

 

Dzisiaj wieczorem rozpoczynamy świętowanie. Na pewno czekać będzie na Ciebie prezent pod choinką. Jednak nawet bez niego jesteś zwycięzcą! Przez 24 dni, bez przymusu, śledziłeś/aś nasz kalendarz adwentowy.

 

Życzymy Tobie i Twojej rodzinie takiej samej wytrwałości w codziennym życiu i zapraszamy do obejrzenia życzeń, które przygotowali nasi uczniowie.

Dzień 1

Podziękuj osobie, która sprawia, że Jesteś szczęśliwy (Ludzie o pozytywnym podejściu do świata dają nam energię i optymistyczne spojrzenie na życie). Pomyśl o kimś, kogo kochasz i kto jest dla Ciebie taką pozytywną siłą. W jaki sposób możesz podziękować tej osobie?